برگزاری سی‌امین نشست شورای برنامه ریزی اکو

سی‌امین نشست شورای برنامه‌ریزی منطقه‌ای RPC (Regional Planning Council) اکو با حضور معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، دبیرکل اکو، تعدادی از سفرا و نمایندگان کشورهای عضو و روسای سازمان‌های تخصصی وابسته به اکو از تاریخ 24 تا 26 دی‌ماه 1398 در محل دبیرخانه سازمان همکاری اقتصادی اکو در تهران برگزار شد.

مهمترین دستور کار این نشست، بررسی برنامه‌های پیشنهادی از سوی دبیرخانه و سازمان‌های تخصصی وابسته به اکو (از جمله مرکز مدیریت ریسک بلایای طبیعی اکو-مشهد) بود. در این نشست پس از سخنان معاون وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان و سفرای کشورهای عضو اکو سخنان خود را در خصوص برنامه‌های اکو بیان داشتند. پس از اتمام سخنان هیات‌های نمایندگی کشورها، روسای سازمان‌های تخصصی اکو بیانات خود را در ارتباط با عملکرد سال 2019 و برنامه سال 2020 را ارائه کردند. در همین زمینه نماینده مرکز مدیریت ریسک بلایای طبیعی اکو نیز گزارش عملکرد سال 2019 و برنامه‌های سال 2020 مرکز را ارائه کرد. پس از آن، عملکرد و پروژه‌های سال 2019 و برنامه‌ها و پروژه‌های سال 2020 سازمان همکاری اقتصادی اکو در کارگروه‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان نشست شورا از از سازمان هواشناسی ایران برای برگزاری سومین نشست روسای سازمان‌های هواشناسی اکو و همچنین دوره آموزشی قدردانی کرد و تعدادی پیشنهاد طرح و برنامه برای مرکز مدیریت ریسک بلایای طبیعی اکو در مشهد تایید نمود و مقرر شد دو دوره آموزشی در حوزه پیش بینی فصلی در ایران برگزار گردد. همچنین مقرر شد چهارمین نشست روسای سازمان های هواشناسی عضو اکو به میزبانی افغانستان برگزار گردد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پژوهشکده اقلیم شناسی (CRI) می باشد.

Search

منوی اصلی