پیش‌بینی هفتگی بارش و دمای هوای کشور (17 خرداد تا 27 تیر 1400)

خلاصه:

طی شش هفته آینده بارش‌ در استان‌های ساحلی خزر و شمال‌غرب در محدوده نرمال، بارش‌های موسمی پراکنده در بخش‌هایی از جنوب‌شرق کشور و سایر استان‌ها بی‌بارش هستند. دمای بیش از نرمال هوا تا دو هفته آینده به ویژه در مرکز و شرق کشور ماندگار خواهد بود. میانگین دما در استان‌های ساحلی خزر، نوار غربی و جنوبی در محدوده نرمال است. از هفته سوم تا ششم اگر چه میانگین دما بیشتر از نرمال است ولی به تدریج متعادل می‌شود.

بارش:

در چهار هفته آینده (17 خرداد تا 13 تیر) اغلب مناطق کشور بی‌بارش یا بارش چندانی ندارند. تنها در استان‌های ساحلی خزر، شمال‌غرب و جنوب‍‌‌شرق بارش نرمال ولی مطابق فصل مقدار تجمعی هفتگی کمتر از 10 م.م. است. انتظار می‌رود طی هفته‌های پنجم تا ششم (14 تا 27 تیر) بارش در سواحل خزر و شمال‌غرب در محدوده نرمال باشد.

دما:

میانگین دمای هوا در دو هفته آینده در استان‌های ساحلی خزر، نوار غربی و جنوبی کشور در محدوده نرمال تا یک درجه کمتر از آن و در سایر مناطق  به ویژه شرق کشور تا 4 درجه بیشتر از نرمال خواهد بود. بالاتر از میانگین بودن دما در هفته‌های سوم و چهارم (31 خرداد تا 13 تیر) به 2 درجه تعدیل می‌شود. انتظار می‌رود در هفته‌های پنجم و ششم (14 تا 27 تیر)، دمای هوا حدود یک درجه بیش از نرمال باشد.

جهت دریافت فایل کامل خبرنامه کلیک نمایید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پژوهشکده اقلیم شناسی (CRI) می باشد.

Search

منوی اصلی