دوشنبه 07 فروردین 1396      English    
        موقعیت شما » خبر › پیش آگاهی اقلیمی شماره یک پژوهشکده اقلیم شناسی (مرکز ملی اقلیم )-سازمان هواشناسی کشور
جستجو
منوی سایت
ورود اعضاء
ایمیل
کلمه عبور


:: عمومی › پیش آگاهی اقلیمی شماره یک پژوهشکده اقلیم شناسی (مرکز ملی اقلیم )-سازمان هواشناسی کشور

پیش آگاهی اقلیمی شماره یک

پژوهشکده اقلیم شناسی (مرکز ملی اقلیم )-سازمان هواشناسی کشور

تحلیل الگوهای بزرگ مقیاس جوی و نتایج مدل های پیش بینی فصلی، نشان از تضعیف فعالیت سامانه های بارشی در دی ماه و تقویت آن از هفته اول بهمن دارد. فعالیت سامانه های بارشی در اسفند 95 و فروردین 96 با قدری کاهش، نزدیک به نرمال پیش بینی می شود. در بهمن ماه، توده هوای سیبری به طور متناوب بر روی مناطق شمالی و شرقی کشور گسترش خواهد یافت.

کاهش قابل توجه فعالیت سامانه های بارشی در دی ماه موجب بارش کمتر از نرمال در تمامی مناطق کشور گردیده که این شرایط در مناطق غربی از شدت بیشتری برخوردار است؛ اما انتظار می رود در بخش های محدودی از شمال غرب، بارش نزدیک به نرمال باشد. علیرغم کاهش قابل توجه بارش در دی ماه، با افزایش فعالیت سامانه های جوی در ماه بهمن، نزولات جوی در اغلب مناطق به ویژه غرب کشور بیش از نرمال خواهد شد؛ در این ماه احتمال وقوع بارندگی های سنگین منجر به سیل به ویژه در غرب کشور وجود دارد. انتظار می رود وضعیت بارش اسفند 95 و فروردین 96 با قدری کاهش به ویژه در مناطق جنوبی- به نرمال نزدیک باشد. در مجموع میانگین بارش فصل زمستان 1395 کمتر از نرمال برآورد می گردد.

      هفته سوم دی: میانگین میانگین بارش کمتر از نرمال،در بخش هایی از شمال غرب در حد نرمال،

هفته چهارم دی: میانگین بارش کمتر از نرمال،

هفته اول بهمن: میانگین بارش کشور نرمال تا بیش از نرمال،

هفته دوم بهمن: میانگین بارش کشور بیش از نرمال.

میانگین دما در فصل زمستان به طور کلی متمایل به بیش از نرمال اما همراه با افت و خیزهای هفتگی پیش بینی می شود. برای چهار هفته آتی کاهش دمای غیرعادی در سطح کشور پیش بینی نمی شود، اما در مناطق شمالی و شرقی، میانگین دما به ویژه در بهمن ماه کمتر از نرمال خواهد بود.

 


به روز رسانی : پنج شنبه 23 دی 1395

 
: صفحه اول : : درباره ما : : تماس با ما : : ایمیل اعضا :
Copyright 2008© | مدیریت محتوی سایت پژوهشکده اقلیم شناسی
Designed by Itaco Group